Kuchnia w stylu rustykalnym

Kuchnia jest takim miejscem w domu, w którym zwykle nie tylko spędzamy najwięcej czasu, ale w którym również wszyscy domownicy najchętniej przesiadują. bardzo modna w ostatnim czasie jest aranżacja wnętrza kuchni na wiejską chatę, króluje więc niepodzielnie styl rustykalny oraz wszystkie dodatki związane z sielska i anielska wsią. Aby osiągnąć taki efekt, wystarczy zmienić w zasadzie jedynie kilak elementów.

Zacznij od stołu

Najłatwiej wszystkie zmiany zacząć od stołu – w pierwszej kolejności należy zmienić obrusy najlepiej na takie pochodzące z naturalnych surowców, jak len – który będzie w kolorze beżowym i do którego doskonale można dodać różnego rodzaju dodatki. Na stół mogą powędrować wtedy podkładki w jakimś innym kolorze, może to być również kontrastowy, mocny kolor. Jeśli i podkładki i obrus będą raczej stonowane, powinniśmy postawić na mocny kolorystyczny akcent w postaci serwetek oraz wazonu z bukietem kwiatów, który doda energii i witalności.

Sposób na wszystko

W następnej kolejności dobrze jest zająć się zasłonami i zamienić je na lekkie, kwiatowe lub jednolite, ale zdecydowanie w kolorze kontry, znajdującej się na stole. Doskonałym pomysłem mogą okazać się też poduszki na stolach, kolorowe doniczki na parapecie oraz kwiaty, a także żyrandole zwieszające się nad stołem składające się nie zawsze z oczywistych przedmiotów, takich jak imitacje żarówek lub sztućce, które przydają typowo domowego charakteru. W kuchniach wykonanych w takim stylu przede wszystkim nie powinniśmy się bać kolorów ani żywych, naturalnych elementów.

2 komentarze Dodaj komentarz

  1. Basia napisał(a):

    Mam właśnie takie kolorowe doniczki w kuchni, dają świetny efekt.

  2. Monika napisał(a):

    Uwielbiam lniane obrusy w połączeniu z mocnym kolorem dodatków, to jest dopiero moc efektu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *