W jaki sposób udekorować naszą łazienkę?

Łazienka jest bardzo ważnym miejscem w domu, takim, któremu zawsze przy urządzaniu poświęcamy wiele uwagi oraz energii nie tylko ze względu na fakt, że dużo ciężej jest dokonać w niej korekt czy ogólnych zmian, ale przede wszystkim dlatego, że korzystamy z niej zarówno my każdego dnia, jak i nasi goście. Odpowiedni wygląd łazienki jest więc kluczowy. Można sobie w tym jednak pomóc.

Najlepsze dla łazienek – dywaniki oraz dodatki

Jeśli nasza łazienka jest urządzona raczej prosto oraz skromnie i ma odpowiednie rozmiary, można pokusić się o wyposażenie jej w różnego rodzaju kolorowe dywaniki, które będą jednocześnie ciekawym zjawiskiem, jak również będą bardzo praktyczne – wychodzenie spod prysznica czy z wanny i stawianie stóp wprost na zimnych płytkach jest dosyć nieprzyjemnym uczuciem. Kolorów mogą przydać również świece rozstawione w łazience, oczywiście w odpowiadających dywanikom kolorach. Ciekawym rozwiązaniem są również szklane wazony, wysypane muszelkami lub morskim piaskiem, albo suchymi roślinami – nadaje to morskiego klimatu i przypomina wakacje.

Propozycja nie do odrzucenia: ręczniki

Jeśli nasza łazienka nie jest zbyt duża, a więc dywaniki nie będą mogły zostać zastosowane, przestrzeń zawsze można wypełnić kolorowymi ręcznikami, zawieszonymi na ozdobnych haczykach w ścianie – dadzą efekt kolorystyczny zupełnie podobny do dywaników. Nie trzeba też decydować się na jednokolorowe ręczniki, gdyż w sklepach obecnie dostępne są takie z motywami kwiatowymi, owadami – na przykład motylami czy ważkami oraz z ciekawymi arabeskami.

2 komentarze Dodaj komentarz

  1. Marzena napisał(a):

    Chciałabym bardzo mieć większą łazienkę, żeby móc sobie położyć na podłodze takie właśnie dywaniki.

  2. Iza napisał(a):

    Choruję na takie ręczniki w owady – są przepiękne…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *